1700 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

  • 1700 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Nest 0 Sepet
  • Hadi Sepeti Dolduralım :)

    0 × 0,00₺

Üretim

ÇAYSA FİLİZ ÇAY

Türkiye’nin özel sektördeki en kaliteli çay markası Çaysa, 23 yıldır Rize’de çay üreticileri ile birlikte çaya emek vererek Türk insanının vazgeçilmez tadını özenle koruyor.


BEKLEME ÜNİTESİ

Üreticiden alınarak fabrikaya getirilen yaş çay yaprakları herhangi bir bozulma ve kalite kaybına uğramadan, içerisindeki nemin giderilmesi için bekleme ünitesine alınır.


SOLDURMA ÜNİTESİ

Misyonumuz doğrultusunda, en iyi kaliteyi yakalayarak ve güvenilirliğimiz ile yenilikçi inovatif ürünler geliştirerek ve geniş bir dağıtım ağı ile nihai müşterilere ulaştırarak, Dünya genelinde sektöründe para lideri bir marka olmak.


KIVIRMA ÜNİTESİ

Ardından ön parçalayıcıdan geçirilen yapraklar kıvırma ünitesinde kırılarak, hücre özsuyunun yaprak yüzeyine yayılması sağlanır. Kıvırma aşamasında parçalanan çay yaprakları oksidasyon ünitesine aktarılır. Burada çayların karakteristik özellikleri açığa çıkarılarak renk, koku, tat ve lezzetin oluşması sağlanır. Oksidasyon çayın kalitesi için çok önemlidir. Kıvırma ünitesinde oksijene doyarak ve özsuyunu salan çay yaprakları özel ayırıcı eklerden geçirilir. Tekrar işlenmesi gereken çaylar burada ayrılarak işleme alınır.


FERMANTASYON ÜNİTESİ

Elek ünitesinden fermantasyon ünitesine gelen çay yaprakları kimyasal değişime uğrayarak siyah çaya dönüşür. Fermantasyon sırasında oluşan değişiklikler çayın kalitesine ilişkin renk, parlaklık, koku ve aroma gibi faktörleri doğrudan etkilediği için bu süreç Çaysa Filiz Çay’ın tercübeli ekibinin sıkı kontrolleri altında gerçekleşir. Fermente işlemi tamamlanan siyah çay 100 santigrat derecelik fırından geçirilerek, içindeki nemden arındırılır. Fırından çıkan çaylar partikül büyüklüklerine göre eğlenerek tasnif edilir. Hazırlanan çaylar big-bag Çuvallı aktarılır ve depolanır.


LABORATUVAR

Harmanlanan çaylardan tadım yapılması için laboratuvara numune gönderilir ve burada uzman tadım ekibi tarafından çay kalitesi değerlendirilir. Değerlendirirken beş parametre dikkate alınır renk, fiziksel görünüş, posa, tat ve aroma. Bu değerlendirmeden başarıyla geçen çaylar çay paketleme ünitesine geçer. Buradaki amacımız her pakette aynı kalite ve ayni lezzeti sağlayarak ürünü müşteriye hazır etmektir.


PAKETLEME FABRİKASI

Harmanlanan çaylardan tadım yapılması için laboratuvara numune gönderilir ve burada uzman tadım ekibi tarafından çay kalitesi değerlendirilir. Değerlendirirken beş parametre dikkate alınır renk, fiziksel görünüş, posa, tat ve aroma. Bu değerlendirmeden başarıyla geçen çaylar Çaysa Çay Samsun paketleme ünitesine geçer. Buradaki amacımız her pakette aynı kalite ve ayni lezzeti sağlayarak ürünü müşteriye hazır etmektir.


ÇAYSA’NIN YOLCULUĞU

Sonra Çaysa Filiz Çay’ın yolculuğu başlar. Kimi çayını açık içer, bir demli, kimi tek şekerli… Bazen ince belli bir bardak muhabbetlere ortak olur içinizi ısıtır, bazen günün yorgunluğunu insanın hararetini alır. Ama her nerede bir bardak çay varsa işte orada samimiyet vardır. Çay kahvaltıların baş tacı vazgeçilmezidir.

Arkadaşlığın dostluğun olmazsa olmazıdır. Güzel bir manzaraya karşıda içinlir, kilometrelerce uzaklıkta izlenen gün doğumuna karşı da… Hayatımızın o kadar içindedir ki adeta yaşamımıza eşlik eder. Her seferinde de çayın yolculuğu yüzlerdeki gülümsemelere ulaşır. İşte çayın serüveni budur. Çay Rize’de üretilir tüm Türkiye’de tüketilir.

Çaysa Filiz Çay